استاندارد های پنجره دو جداره

بررسی استاندارهای پنجره دو جداره

استفاده از استانداردهای پنجره دو جداره در خرید آن

استاندارد های پنجره دو جداره مهمترین عاملی ست که بایستی در زمان خرید پنجره دو جداره به آن دقت داشت. شما هنگامی که قصد خرید پنجره دو جداره را دارید، در واقع سه متریال خریداری میکنید: پروفیل، یراق و شیشه. هر کدام از این سه مورد بهمراه نحوه و شرایط تولید، بایستی استانداردهای فنی و کیفی مورد تائید را جهت استفاده و کاربرد در پنجره دو جداره دارا باشند. با توجه به اشباع بسیار زیاد بازار از اقلام درجه چندم و بی کیفیت چینی، لزوم توجه به استانداردهای کمی و کیفی این سه متریال در پنجره دو جداره چندین برابر میشود.

استانداردهای پنجره دو جداره در ساخت آن

علاوه بر استاندارد در متریال مورد استفاده که نسبت به اهمیت زیادش توضیح دادیم، مبحث دیگر نحوه ساخت پنجره دو جداره است که در آن نیز بایستی استانداردهای تولید به درستی و بصورت کامل اجرا و انجام شده باشد. استانداردهای تولید از اولیه ترین و کوچکترین قسمت تولید مانند نحوه دپوی اقلام مصرفی تولید یا میزان فاصله پیچ قرارگیری گالوانیزه درون پروفیل آغاز میشود، اما از جمله قسمت های حائز اهمیت در این استانداردها میتوان به جوش درست پروفیل ها، قرارگیری گالوانیزه آهن بصورت کامل در داخل تمام مقاطع پروفیل ها بصورت با ضخامت حداقل ۱.۲۵ سانت، نحوه صحیح نصب یراق آلات و لولاها بروی بازشوها و نحوه درست و استاندارد تزریق گاز آرگون بصورت کامل در میان شیشه های دو جداره جهت جلوگیری از نفوذ و اتلاف انرژی اشاره کرد.

استفاده از استانداردهای پنجره دو جداره

در دو قسمت بایستی به این مسئله دقت کرد: تولید و متریال استفاده شده.
برای استفاده از استانداردهای پنجره دو جداره بایستی در مورد تولید، بایستی به نحوه ساخت آن رجوع کرد و از فروشنده بخواهیم عواملی مثل تزریق شدن گاز آرگون و همچنین قرارگیری گالوانیزه در تمامی مقطع های پروفیل پنجره را برایمان تست کند.
برای استفاده از استانداردهای متریال استفاده شده در پنجره (پروفیل، یراق آلات و شیشه) نیز بایستی گواهینامه ها و تائیدیه های رسمی و قانونی هر کدام از این اقلام را از فروشنده درخواست نمود.