رگلاژ پنجره دو جداره

رگلاژ پنجره دو جداره های مختلف

رگلاژ پنجره دو جداره به چه معناست

قسمت محرکه و عمل گرا در پنجره دو جداره یراق میباشد. یراق متشکل از اسپانیولت، لولا و دستگیره است که با توجه به انواع آن متشکل از تک حالته، دو حالته، سوئیچی، کشویی، کلنگی یا فولکس واگنی، وظیفه باز و بست شدن بازشوی پنجره یا درب را بر عهده دارد. پس از درزبندی فریم اصلی پنجره ها، مهمترین قسمت در عایق بندی پنجره دو جداره در قسمت بازشوها صورت میپذیرد. به فرایندی که باعث میشود بازشوی پنجره دو جداره بصورت صحیح و متوازن در قاب خود قرار گرفته و حرکت کند، رگلاژ پنجره دو جداره میگویند.

نحوه رگلاژ پنجره دو جداره

نحوه رگلاژ پنجره دو جداره بدین صورت است که لنگه بازشو با قطعات آهنی که بر روی پروفیل میانی (که بازشو بر روی آن بسته میشود.)

قرار گرفته و اصطلاحا زاماک نام دارد، بصورت صحیح و متوازن قرار میگیرد.

تا ضمن درگیر شدن کامل هنگام بسته بودن، لاستیک های درزبندی که دور قسمت بازشو قرار دارد کاملا محکم شوند.

تا آلودگی های صوتی و زیست محیطی وارد محیط نشود.

پس از آن شیشه دو جداره بوسیله قطعات پلاستیکی مخصوص که اصطلاحا تاکوز نام دارد، بصورت صحیح و با توازن در میان بازشو قرار میگیرد.

در آخر نیز لولاهای بازشو و اسپانیولت (که در ارتفاع داخلی لنگه بازشو قرار دارد.) با آلن های مخصوص تنظیم شده، تا عمل عایق بندی بصورت صحیح لحاظ شود.

چه زمانی نیاز به رگلاژ پنجره دو جداره داریم ؟

در مواردی همچون استفاده ناصحیح در هنگام باز و بسته کردن پنجره دو جداره، مرور زمان که باعث باز و بسته کردن زیاد پنجره میشود.

و همچنین ضربه ای که به قسمت بازشوی پنجره وارد شده باشد،

امکان دارد که بازشو در قاب مخصوص به خود از توازن و تقارن استاندارد که باعث عایق بندی میشود خارج گردد.

در توضیح نحوه رگلاژ پنجره دو جداره به دو قسمت اشاره کردیم که عبارت بود از درگیر شدن کامل بازشوی پنجره با زاماک های آهن و همچنین تنظیم لولاها و اسپانیولت.

بر اساس مواردی که باعث برهم خوردن تقارن و توازن بازشو شده باشد(در بالا برشمردیم)، یکی از این دو عامل یا هر دوی آنها دچار مشکل شده،

که اصطلاحا میگویند پنجره از رگلاژ خارج شده است.

در این زمان نصاب پنجره دو جداره بایستی با لوازم و آلن های مخصوص، مجددا بازشوی پنجره دو جداره را در قسمت مخصوص به خود تنظیم نماید.

پنجره های تولید شده توسط شرکت پنجره آریو در خصوص رگلاژ، بصورت مادام العمر و رایگان ضمانت میشوند.

همچنین در صورتی که شما از محصولی بجز ما استفاده میکنید و پنجره دو جداره شما از رگلاژ خارج شده است،

شرکت پنجره آریو با دارا بودن نیروهای متخصص در زمینه نصب، تعمیرات و رگلاژ آماده خدمت رسانی به هموطنان عزیز میباشد.