نفوذ آب به درب و پنجره دو جداره

نفوذ آب به درب و پنجره دو جداره

نفوذ آب به درب و پنجره دو جداره چطور صورت میگیرد ؟

مهمترین ویژگی های درب و پنجره upvc عدم ورود آب، آلاینده های صوتی و زیست محیطی میباشد.
اگر این موارد که برشمردیم به درستی صورت نپذیرد، کارایی پنجره به شکل محسوسی پائین آمده و مشتری را با مشکل مواجه میکند.
یکی از این موارد نفوذ آب از پنجره دو جداره میباشد که به دو شکل ممکن صورت میپذیرد:
۱) اولین حالت زمانی ست که آب از بازشوها نفوذ کند. این نشان دهنده آن است که بازشو از رگلاژ خارج شده و بایستی بوسیله متخصصین نصب پنجره دو جداره، بازشو رگلاژ گردد.
۲) دومین حالت زمانی ست که آب از اطراف فریم پنجره نفوذ میکند. این یعنی منفذ و مخرج های اطراف فریم پنجره کاملا درزبندی نشده. در چنین حالتی نیز بایستی متخصصین نصب، فریم پنجره شما را بوسیله چسب های سیلیکون ماستیک و یا فوم پلی ارتال درزبندی کنند.

نفوذ آب به درب و پنجره دو جداره امکان پذیر است؟

همانطور که در بالا شرح دادیم مهمترین وظیفه درب یا پنجره دو جداره  جلوگیری از ورود آب، آلاینده های زیست محیطی و آلاینده های صوتی میباشد، بدین خاطر که سیستم تولید پنجره براساس تامین آرامش و آسایش محیط صورت گرفته و زمانیکه نفوذ آب به درب و پنجره دو جداره یک یا تمامی این موارد به موجب استفاده از پنجره دو جداره برای شخص استفاده کننده به صورت کامل و صحیح انجام نپذیرد نشان دهنده عدم یا نقص در کارایی پنجره میباشد.نتیجه میگیریم که نفوذ آب به پنجره دو جداره امکان پذیر نیست،جدا از این نکته اصلی که در هنگام خرید و سفارش پنجره دو جداره بایستی به مرغوبیت کیفی وفنی مواد اصلی تشکیل دهنده پنجره توجه فرمایید، در صورت عدم رگلاژ بودن بازشوها و یا نامناسب بودن درزبندی دور فریم ها بوجود آمده است، بایستی با متخصصین تماس گرفته تا در جهت رفع ایراد پنجره شما برآیند.

عایق برای عدم نفوذ آب به درب و پنجره دو جداره

همانطور که در بالا گفتیم نفوذ آب به درب و پنجره دو جداره امکان پذیر نیست و این یکی از مزیت های بزرگ آن به شمار میرود. اما چگونه است که عدم نفوذ آب در پنجره های قدیمی صورت میگیرد اما در پنجره دو جداره upvc خیر.برای درک این نکته بایستی به این مسئله توجه داشت که سیستم تولید پروفیل upvc، شیشه دو جداره، یراق آلات پنجره دو جداره مورد استفاده در پنجره دو جداره، نحوه تولید و همچنین نصب پنجره دو جداره پس از سالها تحقیق توسط متخصصین صنعت ساختمان بر اساس فرایندی شکل میگیرد که در نهایت و پس از نصب به سبب عدم ورود آب، آلاینده های صوتی و زیست محیطی و همچنین عدم ورود سرما و گرما به محیط داخلی خانه و یا محل کار، آرامش و آسایش را به ارمغان آورد.پروفیل یو پی وی سی عایق بوده و قابلیت رسانایی از آن سلب گردیده است.

نفوذ آب به درب و پنجره دو جداره و شیشه دو جداره

شیشه دو جداره به سبب تزریق گاز آرگون

(به جهت ایجاد خلا و عدم تبادل انرژی در محیط داخلی و بیرونی)

و همچنین استفاده از چسب پلی کربنات (به جهت پلمپ کردن) عایق میباشد.

یراق آلات پنجره دو جداره به دلیل دارا بودن اسپانیولت.

که در ارتفاع و عرض بازشوها قرار میگیرد و کاملا بازشو را به ستون آن قفل میکند عایق است.

نوارهای درزبندی EPDM که در بازشوها و محل قرار گیری.

شیشه دو جداره بر روی پروفیل upvc نصب گردیده عایق است.

همچنین استفاده از چسب سیلیکون ماستیک.

و همچنین فوم پلی ارتال که برای درزبندی و عایق کردن فریم اصلی

در مرحله نصب به کار میرود این فرایند را تکمیل میکند.